2013 m. liepos 27 d.

Rūkalai - bezdalai. Kvepia? Man tai nelabai...

     


 Kažkuriame ankstesniųjų savo įrašų "padėjau į vietą" alkoholinius gėrimus, dabar eilė - tabakui ir kitiems rūkalams. Po pirmojo ir paskutiniojo gyvenime bandymo rūkyti - gal tiksliau imituoti rūkymą (įtraukus pilną burną (bet ne plaučius), nuo tėvo likusio cigaretės nuorūkos dūmų) ir patyrus, kad tai visai neskanu ir netgi šlykštu, drąsiai tvirtinu ir neketinu leistis į kitus pasvaičiojimus - rūkymas yra šūdas! Bjauriai dvokiantis (nors šiuolaikiniai gamintojai ir sugalvojo bjaurastį maskuoti įvairiais aromatizatoriais) ir brangiai kainuojantis (neskaitant sveikatos žalojimo), atstumiantis silpnavalių ir prisitaikėlių ritualas. Būnant rūkalių kompanijoje taip ir knieti pabezdėt greta - juk jums smirda, ar ne? Man - taip pat. Rūkalai smirda! Nesiplėsiu į plačias pamokslininkų lankas, iki manęs jau pripasakota, prirašyta kalnai įvairaus pobūdžio informacijos ir tyrimų apie tai, kaip negerai yra rūkyti. Kaip kvaila yra rūkyti. Kaip sunku nerūkyti... Niekada neturėjau poreikio, ir manau jo nebeįgysiu - per senas jau :)
     Rūkančios moterys.  Dažniausiai užkimusios. Dvokia (maskuok belekaip - vistiek dvokia). Visai neseksualu. Ne moteriška. Nesveika :). Kažkada teko išgirsti tokį posakį: "Bučiuoti rūkančią moterį - tas pats kas bučiuoti peleninę"... ko gero ir aš tam pritariu. O jei dar "atominės" kavutės įkalta - visai šakės...  Nepykit mielos, traukiančios dūmą moterys. Geriau meskit cigaretę ir dažniau šypsokitės natūralia balta šypsena (rūkalai gi dantis gadina, ir dėl dažnai to vengiate nuoširdžiai išsišiepti).    
     Jei nepradėjote rūkyt - geriau ir nepradėkite!  Jei norite mesti - tiesiog meskite! Paprasta kaip penkios kapeikos. Juokina iki absurdo knygos, kaip mesti rūkyti, pleistriukai, tepaliukai, imitatoriai, "kramtoškės"...  O tereikia tik nenuolaidžiaujant susitarti su savimi. Norit smirdėti - rūkykit į sveikatą! Nustokite maskuoti savo trūkumus (bendravimo, nepilnavertiškumo, silnavališkumo) ir imkitės kontroliuoti juos!  Taupykit savo pinigus svarbesniems gyvenimo dalykams nei tabako lazdelėms (statistikos byloja kad per kelis metus prarūkoma milžiniška suma, už kurią galima įsigyt kokį labai trokštamą daiktą, kuriam niekaip neatlieka pinigėlių). Skamba pernelyg kategoriškai, ciniškai? Tai mano nuomonė! Kiekvienas renkasi ką ir kaip siūlyti savo organizmui. Kiekvieno teisė rinktis, kuo kvėpuoti - prarūkytų plaučių pritroškusiu  ar mažiau pagadintu oru (grynas oras darosi retenybė ir brangenybė).
     Vaikai - rūkymas yra šūdas. Nebūsit labiau suaugę, jei čiupsit tas dvokiančias lazdeles... gal net atvirkščiai... Čia tik tarp tokių nepilnamečių kaip jūs galit vaizduotis kietesniais, bet nieko "kieto" tame nėra, patikėkite... Nesusimąstę smarkiai rizikuojate tapti tabako narkomanais. Taip, eiliniais narkomanais, svaiginančiais savo jauną ir tobulėti galintį ir turintį protą šiuo niekalu. Skamba neskaniai? Taip ir yra! Priklausomybė atsėlina nejučia ir susuka jus kaip tą patį tabokos lapą, paskum pridega ir jūs iš lėto smilkstate, smirstate... o atrodo kad taip turi būti... Neturi ir nereikia! Tabakas neturi jokios naudos jūsų organizmui ir piniginei! Todėl palikite ramybėje susaugusius tabako narkomanus ir nekaulykite jų nupirkti jums tų prakeiktų cigarečių, kad sustoje kur pakampy trukdami snarglius trauktumėte ir pašvinkusį dūmą... 
        Nuolaidžiavimas sau, savęs gailestis, įprotis leidžia ir toliau kerotis šiam bjauriam įpročiui, kaip ir tabako pramonėms kapitalistams. Apie pojūtį, įspūdžius,  ilgą laiką rūkius ir metus, taikliai rašo vienas mano pažįstamas, Petras Dargis, savo tinklaraštyje  http://petrasdargis.lt/rasiniai/laisves-aktas-visam-gyvenimui . Laisvė nuo bjaurios priklausomybės - neįkainojamas pojūtis, patirtis, suvokimas. Svarbu tai suprasti ir kitam pasakyti.
Džiugina bent jau valstybės sprendimas apriboti rūkalų reklamą masinės informacijos priemonėse. Geriau jau jie kokias garstyčias augintų...
        


(bus gal daugiau...)Komentarų nėra: